3. Малага охлади европейските амбиции на Виляреал (ВИДЕО)

Малага охлади европейските амбиции на Виляреал (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" бе потопена с 2:0 на "Ла Росаледа"

Малага победи Виляреал с 2:0 като домакин в 34-ия кръг на Примера дивисион и на практика си осигури оцеляването в елита, защото има 9 точки аванс пред опасната зона само 4 кръга преди края.

15 789 зрители на „Ла Росаледа” видяха хубава победа за домакините. Те поведоха още в 6-ата минута, когато Саму овладя на гърди с гръб към вратата и пусна в коридор за Роке Санта Крус, а опитният парагваец от малък ъгъл много технично преодоля вратаря Серхио Асенхо – 1:0.

„Жълтата подводница” можеше да изравни веднага, но Жереми Пребе направи страхотен пропуск и от 2-3 метра пред вратата стреля право в Кабайеро, който се хвърли пред него.

Роке Санта Крус бе близо до втори гол, но ударът му профуча в аут след лек рикошет. Тунизиецът Амрабат хукна на скорост, направи финт навътре към наказателното поле и стреля, но на сантиметри до близката греда.

Малага играеше много вдъхновено и за малко да вкара два невероятни гола, но първо Асенхо изби фалцов удар директно от корнер, а в началото на втората част с мъка изби прехвърлящ удар зад централната линия.

Домакините обаче успяха да удвоят с хубаво попадение в 53-ата минута. Амрабат надбяга с лекота пазача си на фланга и по земя сервира за Серхи Дардер, който прати в обратния ъгъл за 2:0.

Амрабат развали всичко хубаво, което направи и в 74-ата минута беше изгонен, защото направи жест, с който показа на главния рефер да си сложи очила.

До края обаче Виляреал не стигна дори до почетен гол.

„Жълтата подводница” остава с 52 точки на седмо място и продължава битката за европейска виза. Малага е на 10-то място с 41.

Интер се надигна след дербито, Лаутаро най-накрая вкара

Нерен финал на визитата на Удинезе

Тежа контузия за халф на Славия, играещ за Мъри Стоилов

Соле откаран с линейка в болница

Хетафе най-накрая победи в Ла Лига

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня