Байерн попиля Вердер с 5:2 преди реванша с Реал (ВИДЕО)

Клаудио Пизаро вкара два гола срещу бившия си отбор, Майнц побутна Нюрнберг към втория ешелон, вижте резултатите в Германия

Байерн (Мюнхен) загря за реванша срещу Реал Мадрид в полуфиналите на Шампионска лига с разгромен успех с 5:2 у дома над Вердер в 32-ия кръг на Бундеслигата. Баварците изоставаха на почивката след голове на Гебре Селасие и Хънт, но през втората част Пизаро обърна резултата с два бързи гола, а Швайнщайгер и Робен оформиха разгрома.

Гуардиола очаквано даде почивка на голяма част от звездите си и Лам, Кроос, Робен и Манджукич бяха на резервната скамейка. Двата отбора играеха с черни ленти в памет на Тито Виланова, който почина след тежко боледуване от рак на 45-годишна възраст.

Докато се нагоди към променения си състав, баварската машина бе неприятно изненада с бърза контра на „бременските музиканти” след 10 минути игра. Макиади намери Гебре Селасие вдясно, чешкият национал овладя добре и разстреля излизащия да го пресреща Мануел Нойер за 1:0.

После Нойер излезе напред да чисти като либеро, но с мъка успя да спаси моментален прехвърлящ удар към празната врата. Пизаро направи пропуск в 19-ата минута, но само секунди по-късно перуанецът направи отлично двойно подаване с Рибери, който изскочи зад защитата и елиминира красиво вратаря Волф за 1:1.

Пизаро прехвърли вратаря Волф майсторски, но Фриц изчисти от голлинията. Вердер нанесе втори удар само секунди по-късно, когато Ди Санто намери добре Аарън Хънт, който финтира Боатенг и намери далечния ъгъл зад Нойер и направи 2:1 за гостите.

Гол на Гарсия беше отменен заради засада в края на първата част и тук някъде свърши всичко хубаво за Вердер.

През второто полувреме баварската машина заработи и Пизаро изравни с протегнат крак след пас на Мюлер за 2:2 в 53-ата минута.

Само 4 по-късно перуанецът за втори път наказа бившия си клуба и направи обратът пълен при добро разиграване между Рибери и Алаба.

Нови 4 минути и нов гол. Лам качи на главата на Швайнщайгер, а параболичният удар на халфа прехвърли вратаря – 4:2.

Робен влезе на терена в 73-ата минута и му трябваше само минута да се разпише. Летящият холандец пое на десния фланг, проби и с нисък удар покачи на 5:2.

6 минути преди края Томас Мюлер нацели напречната греда, но нови попадения не паднаха.