Завършиха квалификациите на Европейския и Републиканския шампионат по мотокрос в Троян

За пореден път Майкъл Иванов - / КТМ,МХ2/ доказа , че се намира в невероятна форма и безапелационно спечели в своя клас

При отлични условия на трасето в Троян завършиха днешните квалификации в Европейския шампионат в класовете- ЕМХ 65сс.,ЕМХ 85сс., както и 2-ия кръг на Републиканския шампионат – МХ2,МХ1,МХ. След дъждовете, които заляха България през последните дни и не подминавайки Троян, днес следобяд трасето почти изсъхна и състезателите дадоха по –бързи времена в сравнение със сутрешните тренировъчни сесии. Над 3000 зрители имаше край трасето.

За пореден път Майкъл Иванов - / КТМ,МХ2/ доказа , че се намира в невероятна форма и  безапелационно спечели в своя клас квалификацията , оставайки на 3 секунди зад себе си втория Валентин Роглев / КТМ/.  В Европейския шампионат в клас 65сс. квалификацията спечели Игор Кухарчук / Молдова/,а от българите с най-предно класиране при 65 кубиковите машини е Кристиян Иванов –четвърти  / КТМ/.

Общо 18 състезатели застанаха на старта при най-малките. В клас ЕМХ 85 сс. квалификацията спечели Хакан Халми / България/, а след него се нареди друг наш сънародник Валентин Роглев / КТМ/. В републиканския шампионат се проведе първия манш в клас  МХ като победата завоюва Мартин Тодоров / Ямаха/, втори остана Веселин Малинов /Ямаха/, а трети Теодор Гигов / Кавазаки/.

Утре в 11.20 ще се състои и втория манш . При МХ 1 квалификацията спечели  Тодор Тотев / Хонда/, оставайки на почти 2 секунди след него Николай Йовчев / Хонда/ . Трети е Денислав Ангелов /КТМ/ .

Днешният ден премина без инциденти, а публиката се наслаждаваше на качествения мотокрос , който състезателите демонстрираха на трасето в Троян.

В неделя от 10.50 часа ще бъде и официалното откриване на шампионата, а след него ще се проведат и маншовете в различните класове.  В същото време най-добрият ни състезател Петър Петров /Ямаха/   се класира на престижното 5-място  на открития шампионат на Холандия в клас МХ2, а утре Петър ще кара и в открития шампионат на Белгия.
Шесто място за Никола Цолов във Формула 3

В събота българинът завърши 13-и в спринта в Барселона

Никола Цолов тръгва трети на спринта в Барселона

Отлична квалификация за родния пилот

Топ автомобилите от Премиум рали акостират в “Св. Св. Константин и Елена”

Мартин Чой и тимът му влязоха в Топ 10 на Световния ендуранс шампионат по мотоциклетизъм

Официално: Марк Маркес ще се състезава за Дукати