3. Берба шоу с два гола и асистенция отложи празненствата на ПСЖ (ВИДЕО)

Берба шоу с два гола и асистенция отложи празненствата на ПСЖ (ВИДЕО)

Монако смачка изпадналия Аячо с 4:1 като гост, а Бебратов беше в главната роля и събра овациите на публиката

Димитър Бербатов заби два гола и даде асистенция за третия гол при успеха на Монако с 4:1 като гост на последния и вече изпаднал Аячо в 35-ия кръг на френската Лига 1.

Бербо отново беше голямата звезда за „монегаските” и не позволи на ПСЖ да празнува шампионска титла още днес. Парижани могат да триумфират с титлата в неделя, ако спечелят гостуването на Сошо.

Аячо вече изпадна, но се бранеше добре през първата част на своя стадион „Франсоа Коти” и не допусна попадение.

През втората част обаче Димитър Бербатов се развихри. В 53-ата минута Моутиньо изпълни късо корнер, топката му бе върната и той центрира, а Димитър Бербатов с глава прати в далечния долен ъгъл за 1:0.

20 минути по-късно Хамес Родригес находчиво изведе Бербатов в коридор зад защитата, домакините вдигаха ръце за засада, но такава нямаше и Бербатов като на шега се подигра с вратаря като просто чукна по земя до него за 2:0.

Веднага след подновяването от центъра Лан проби отдясно и центрира ниско, а Тало разстреля Субашич от границата на вратарското поле за 1:2.

Всичко бе решено в 88-ата минута, когато Бербатов получи в наказателното поле и елегантно заложи за Кондогбия и халфът с удар извън наказателното поле прати в левия ъгъл.

В края Бербатов беше заменен от Жермен и цялата публика го изпрати с овации.

В продължението остана време и Лукас Окампос да се разпише с красиво воле от въздуха след центриране отдясно за крайното 4:1.

След последния съдийски сигнал Бербо успя да донесе усмивка дори на лицето на иначе строгия си наставник Клаудио Раниери, като двамата разговаряха приятелски около скамейката.

Монако е на второ място със 75 точки, докато Аячо остава твърдо на последната 20-а позиция с едва 20.

Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс