Фиорентина помете с 3:0 опашкаря Болоня

Болоня продължава с неубедителната си игра в битката за оцеляване в Серия А

Фиорентина спечели с 3:0 гостуването си на Болоня в XXXV кръг на Серия А и запази 4-ата си позиция във временното класиране. Головете за „виолетовите” отбелязаха Хуан Куадрадо (23`; 87`) и Йосип Иличич (34`)

Домакините доминираха в първите минути на срещата, но вратарят на Фиорентина Нето успя да опази мрежата си суха. В 23-ата минута Хуан Куадрадо откри резултата с точен изстрел в долния ляв ъгъл на вратата на Болоня. Няколко минути по-късно преднината на гостите бе увеличена след далечен удар на Йосип Иличич, 2:0 за Фиорентина.

Роберт Аквафреска можеше да намали резултата в 74-ата минута, но ударът му премина на сантиметри от дясната греда на Фиорентина.

Третото попадение за „виолетовите” дойде в края на мача, след точен удар извън наказателното поле на Куадрадо.

С победата Фиорентина запази 4-ото си място в Серия А с 58 точки. Болоня продължава със слабата си серия и вече е с пет мача без победа. Тимът воден от Давиде Балардини се намира в зоната на изпадащите на 18-то място с 28 точки.