Реал Сосиедад победи изпадналия Бетис с дузпа на Вела (ВИДЕО)

Баските гледат смело към Лига Европа, докато Бетис ще играе в Сегунда през следващия сезон

Реал Сосиедад победи изпадналия Бетис с 1:0 като гост в 35-ия кръг на Примера дивисион.

Късният мач в съботната програма на Ла Лига беше с горчи привкус за домакините от Бетис. Над 20 000 зрители на „Бенито Виямарин” знаеха, че техният любим отбор от Андалусия изпадна и на теория след успеха на Хетафе с 1:0 над Малага по-рано през деня.

Феновете обаче застанаха твърдо зад Бетис, а паметта на Тито Виланова беше почетена с минута мълчание.

Баските логично имаха повече желание за игра, но Гризман не успя да се разпише от малък ъгъл, а Карлос Вела прати на сантиметри от гредата с удар от 20-ина метра.

В първите минути на втората част Карлос Вела получи пас отдясно, поведе си добре в наказателното поле и бе спънат отзад от Хуан Карлос – дузпа с жълт картон. Мексиканецът сам изпълни дузпата и прати точно по земя в левия ъгъл за 1:0.

Чудесно двойно между Вела и Гризман даде шанс на французина да стреля и вратарят Адан само видя как топката се отби в дясната греда и мина от другата му страна, но не влезе зад голлинията.

Бетис имаше своя голям шанс да изравни, когато Де Ла Бела бе намерен на втора греда и добре укроти, но Клаудио Браво отрази изстрела му.

Реал Сосиедад има 57 точки на шесто място и ще играе в Лига Европа както изглежда, докато Бетис изпадна и е на последното 20-о място с едва 22 точки.