2. - Испания
  3. Билбао срази Севиля в битката за топ 4

Билбао срази Севиля в битката за топ 4

Баските почти сигурно ще завършат в зона "Шампионска лига"

Атлетик (Билбао) побди с 3:1 Севиля в мач от 35-ия кръг на испанската Примера дисивион. Така баските затвърдиха четвъртата си позиция в класирането и най-вероятно ще играе квалификации за влизане в групите на Шампионската лига през следващия сезон.

Маркел Сусаета даде преднина на домакините още в петата минута като отбеляза директно след центриране от корнер на първата греда. В 54-ата минута Икер Муниаин удвои преднината на своя тим засичайки отлично центриране на Андони Ираола. В 73-ата минута пък Андер Ерера добави трето попадение за своя тим с глава от точката на дузпата.

В 79-ата минута Кевин Гамейро върна едно попадение за Севиля, но то се оказа само почетно за гостите, коиот нямаха време и сили за обрат. Севиля заврши мача с човек по-малко на терена, след като в 72-ата минута Диого Фигераш бе изгонен от игра.

След тази победа Атлетик затвърди четвъртата си позиция с 69 точки в актива си, докато Севиля остава на 5-ото място в класирането с 59 точки.