"Кучетата" гледат уверено към Шампионската лига

Тимът на Лил победи с 2:1 Бордо и запази третата си позиция

Лил победи с 2:1 Бордо у дома в мач от 35-ия кръг на френската Лига 1. Така "кучетата" запазиха третата си позиция в класирането и три кръга преди края на сезона имат седем точки аванс пред четвъртия Сент Етиен в борбата за третото място, което дава право на участие в квалификациите за групите на Шампионската лига.

Саломон Калу откри резултата за домакините в 24-атата минута, а Райън Мендес удвои аванса на "кучетата" в 68-ата. Три по-късно Бордо намали резултата чрез Джуси, който се разписа с удар от бялата точка.

След загубата, Бордо остава на седмата позиция с 48 точки, докато Лил, ако не се изложи тотално в последните три кръга, ще играе квалификации за групите на най-престижния европейски клубен турнир.