3. Черноморец победи Нефтохимик след два обрата и диша във врата на Славия и Локо (Сф) (+СНИМКИ)

Черноморец върна и другата загуба от Нефтохимик през сезона, след като спечели с 3:2 второто бургаско дерби в плейофите на „А” група.

Черноморец върна и другата загуба от Нефтохимик през сезона, след като спечели с 3:2 второто бургаско дерби в плейофите на „А” група. На стадион „Лазур”, където „шейховете” бяха домакини, 1000 зрители станаха свидетели на два обрата. Райков изведе рано „акулите” с неспасяем шут от свободен удар, но до почивката Нафтата осъществи пълен обрат чрез Ерай и Жеков. През второто полувреме преобразеният отбор на Черноморец натисна и вкара два безответни гола, за да спечели двубоя.

Успехът приближи Черноморец, който е точно под чертата, само на 2 точки от Славия, който почива, и на 4 от Локо (Сф), който падна от Берое с 0:1.

Черноморец откри още в 3-ата минута. Симеон Райков препарира вратаря Георгиев от 25-метров свободен удар.

Символичните гости можеха да удвоят в 11-ата минута, но Милен Василев не успя да уцели вратата от непосредствена близост след центриране на Райков.

Нефтохимик стигна до изравнителен гол в 24-ата минута, когато „акулите” сбъркаха и създадоха предпоставки за контраатака. „Шейховете” се възползваха по най-добрия начин, след като Ерай Карадайъ беше изведен сам срещу вратаря и с хладнокръвен удар в ъгъла направи 1:1 с третото си попадение през пролетта.

Въпреки по-голямото си надмощие, Черноморец допусна обрат в края на полувремето. Техният вратар Живкович се намеси неубедително при свободен удар и Станислав Жеков на добавка заби втори гол за Нафтата.

Иначе домакините получиха цели 4 жълти картона преди почивката срещу един за гостите.

Грешката на Живкович явно е вбесила Херо и за втората част под рамката вече бе Стефано Кунчев.

Черноморец бързо успя да изравни. Това стана 4 минути след почивката, когато Траян Траянов засече с глава центриране на Симеон Райков от свободен удар и направи 2:2.

„Акулите” продължиха с масирания натиск и осъществиха втория обрат в мача в 65-ата минута, когато Райков засече на точката на дузпата центриране на Фонсека за 3:2. Дотогава Черноморец натискаше, но не успяваше да отправи удар.

Четири минути по-късно интригата се уби до голяма степен, тъй като по-грубият отбор на Нефтохимик остана с човек по-малко за втори жълт картон на Орачев.

В 72-ата минута Райков пропусна да довърши Нафтата, като направи фрапантен пропуск. Крилото получи на чиста позиция в наказателното поле, но предпочете да стреля веднага вместо да обработва и прати над вратата.

Мачът завърши с много нерви, като Черноморец също завърши с 10 души. Жереми Манзоро си изкара два бързи жълти картона и напусна преждевременно в добавеното 4-минутно продължение.

До нова промяна не се стигна и Черноморец продължава похода си към оцеляването с трета поредна победа, с която събира 44 точки. Славия има 46 и мач по-малко, докато Локо (Сф) – 48.