3. Детският отбор на Левски спечели Купата на БФС

Детският отбор на Левски спечели Купата на БФС

Сините таланти размазаха с 3:0 отбора на Литекс на стадиона в Правец

Детският отбор на Левски (родени 2000 година) спечели Купата на БФС в последния ден от финалите в трите възрасти.

На стадиона в Правец сините таланти разбиха Литекс с 3:0. Първото полувреме беше сравнително равностойно и момчетата от Герена откриха резултата чрез защитника Тихомир Димитров, който се разписа с глава.

Малко по-късно Веселин Весков от Литекс получи червен картон и остави своите с десет човека. След почивката малките левскари се възползваха от физическото си превъзходство и стигнаха до нови два гола. Техен автор стана снажният централен нападател Преслав Боруков.

Така Левски се присъедини към Берое, който спечели купата при старшата възраст (до 18 г), и към Литекс, който пък победи при младшата възраст (до 16 г). До края на сезона в детско-юношеския футбол трябва да станат ясни първенците при децата (родени 1999 ), както и в Елитните групи до 19 и до 17 години.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)