2. Баскетбол
  3. Левски би Рилецо, замерват с бутилки Тити Папазов

Левски би Рилецо, замерват с бутилки Тити Папазов

„Сините” поведоха в четвъртфиналната серия на НБЛ след 89:82 в София

Левски победиха у дома Рилски спортист с 89:82 (29:22, 26:21, 19:19, 15:20) в първата среща помежду им от четвъртфиналната серия в НБЛ.

Двубоят в зала „Универсиада” започна равностойно, но постепенно „сините” взеха инициативата и достигнаха до аванс от 12 точки на почивката – 55:43.

След подновяването на играта самоковци заиграха по-агресивно в защита и това доведе до съкращаване на разликата на 6 точки при 57:51, но все пак Левски отново се откъсна и водеше със 74:62 след 30 минути игра.

В заключителната четвърт гостите не се предадоха, но така и не успяха да заличат пасива си и „сините” спечелиха сблъсъка с 89:82.

Брандън Хийт бе най-резултатен с 21 точки за успеха на Левски, Христо Захариев добави 18 пункта, а Лайънъл Чалмърс се отличи с 16 точки.

Вторият мач от серията е в събота в Самоков, като се играе до две победи от три мача. Малко след края на днешния пък наставникът на Левски Тити Папазов бе уцелен от бутилка, която излетя от феновете на Рилски спортист. Бившият селекционер на България запази спокойствие и демонстративно изпи до дъно минералната вода.