2. Черно Море
  3. Черно море подчини норвежкия Стабек

Черно море подчини норвежкия Стабек

"Моряците" постигнаха първа победа на турнира "Бултекс Къп"

Черно море постигна първа победа на турнира "Бултекс Къп", след като се наложи с 3:1 над норвежкия Стабек във втория си мач в група "А".

Микалсен откри за норвежкия тим след като бе оставен непокрит одясно в седмата минута. Възпитаниците на Калоян Георгиев бързо наложиха своето темпо на игра и отвърнаха с три-четири положения на Йосков, Юнуз и Валери Христов, които обаче те не успяха да материализират.

В 30-ата минута логичното се случи, след като Валентин Йосков излезе зад защитата на норвежците и елегантно пусна топката край Дале за 1:1. В 39-ата Юнуз Юнуз покачи на 2-1 след асистенция на Валери Христов.

Христов сам реализира третото попадение след премерен удар, при който топката първо се удари в десния стълб, а след това се оплете в мрежата на противниковата врата.

В 63-ата бе отсъдена дузпа за Черно море за нарушение срещу Събев, но вратарят Дале я спаси след изпълнението на Валери Христов. До края на срещата стражът на „моряците” показа добър рефлекс при два-три опасни удара на Стабек.

Черно море: Кръстев, Сираков (Петров) Христов, Богданов, Събев, Йосков (Славов), Иванов, Юнуз, Павлов, Янчев, Атанасов (Алекс Петков)

Стабек: Дале, Еспунг, Олсен, Йоргенсен, Берг (Матре), Аанесланд, Стенсби, Ленандер, Дал, Микалсен (Филберг), Тригвисон

Главен рефер: Красен Георгиев

НА "ТИЧА": Много битка и драма - 0:0