Фулъм и Кардиф изпаднаха от Висшата лига

Астън Вила си осигури оставането, Суонзи допусна немарлив късен гол срещу Саутхемптън, a феновете на Нюкасъл напуснаха "Сейнт Джеймсис Парк" в планиран протест

Фулъм изпадна след 13-годишен престой във Висшата лига на Англия след тежка загуба от Стоук Сити с 1:4 като гост.

Отборът на Феликс Магат се нуждаеше от победа, за да съхрани надежди за оцеляване, но победата на Съндърланд срещу Манчестър Юнайтед (1:0) на „Олд Трафорд” предопредели съдбата на „Котиджърс”.

Нападателят Питър Одемвинге изведе Стоук през първото полувреме преди Марко Арнаутович и Осама Асаиди, които бяха отлични, да направят 3:0 след почивката.

Киърън Ричардсън вкара за Фулъм преди Джон Уолтърс да оформи крайното 4:1.

Едногодишното участие на Кардиф Сити в Премиърлийг също приключи след загуба 0:3 в Нюкасъл, който прати уелския тим обратно в Чемпиъншип.
Нюкасъл, който загуби предишните си шест мача, откри чрез Шола Амеоби, който вкара с глава през първото полувреме.

Порядъчно голям брой фенове на „свраките” напусна стадиона в знак на протест срещу управлението на клуба.

Те пропуснаха да видят оживление от страна на Кардиф преди късните голове на Лоик Реми и Стивън Тейлър.

Астън Вила си осигури оцеляването, след като два гола на Андреас Вайман вдъхновиха тима на Пол Ламбърт към победа над Хъл Сити с 3:1 на „Вила Парк”.

Хъл получи гол още в 1-ата минута. Ашли Уестууд изведе домакините след центриране на Гейбриъл Агбонлахор.

Последният беше принудително заменен с контузия в коляното преди автогол да си отбележи Джордан Боуъри, неговата замяна, да възстанови равенството. Асистенцията бе на Лиам Росеньор.

Но Вайман даде нова преднина на Вила с глава преди отново той да оформи крайното 3:1 точно преди почивката.

Суонзи допусна немарлив късен гол срещу Саутхемптън в последния си мач за сезона на „Либърти Стейдиъм”, загубен с 0:1.

Сам Галахър стреля с глава встрани от вратата при най-добрата възможност за „светците”, докато най-чистото положение за Суонзи се откри пред техния голмайстор Вилфред Бони, който шутира в аут.

Двата отбора са си осигурили оставането в английския елит, като мачът отиваше към справедливо нулево равенство. Но грешка на Ашли Уилямс позволи на Рики Ламбърт да вкара в 90-ата минута.