3. Фиорентина и Сасуоло сътвориха чудо на "Артемио Франки" (ВИДЕО)

Фиорентина и Сасуоло сътвориха чудо на "Артемио Франки" (ВИДЕО)

„Неровердите” се измъкнаха от зоната на изпадащите с впечатляваща победа

Фиорентина и Сасуоло сътвориха истински голов спектакъл на стадион „Артемио Франки”. Борещите се за оцеляване „нероверди” се наложиха с 4:3 и по този начин се измъкнаха от зоната на изпадащите, докато „виолетовите” вече нямат шансове да атакуват Наполи за последната позиция, която дава място за участие в Шампионската лига.

Сасуоло е на 16-ата позиция с 31 точки и 2 повече от 18-ия Болоня. Фиорентина пък остава та 4-ото място с 61 точки - 5 по-малко от третия Наполи, който е и с мач по-малко.

Доменико Берарди се превърна в герой за своите. Нападателят, който под наем от шампиона Ювентус, отбеляза хеттрик още през първото полувреме. Първо той откри в 22-ата минута от дузпа, а десет минути по-късно вкара и втория си гол. Малко преди почивката Берарди се възползва от груба грешка в защитата на Фиорентина и направи преднината за Сасуоло класическа.

Второто полувреме започна с гол на домакините. Родригес намали на 1:3 в 57-ата минута с мощен удар от дистанция, който не остави никакви шансове на Алберто Помини. Футболистите на Сасуоло обаче играха много концентрирано и мотивирано и успяха да си върнат преднината от 3 гола само след седим минути игра.

"Виолетовите" опитаха да измият задаващия се срам, но стигнаха само до нови два гола. С попадения на Джузепе Роси след асистенция на Борха Валеро в 72-ата и на Хуан Куадрадо в 75-ата минути Фиорентина успя да намали до 3:4. Футболистите на Винченцо Монтела обаче не намериха нови пролуки в прибралия се дълбоко в своята половина тим на Сасуоло.

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс

Фаворитите за титлата в Германия не се победиха (ВИДЕО)

Байерн и Байер с 1:1 в Мюнхен