2. Волейбол
  3. Валентин Братоев е напълно възстановен за четвъртия мач от финалите на германското първенство

Неговият Фридридхсхафен губи с 1:2 и се надява да вкара финала в решаващ пети мач

Българският национал Валентин Братоев от отбора на Фридрихсхафен е напълно възстановен за четвъртата среща от финалния плейоф на германското волейболно първенство.

Братоев получи травма след сблъсък със съотборник и напусна принудително в третия гейм при загубата от БР Волейс с 1:3 (19:25, 25:22, 21:25, 18:25) в третия мач от серията за титлата в Берлин в събота вечерта. Той обаче е готов за игра и ще излезе като титуляр довечера, а домакинът Фридрихсхафен ще се опита да изравни резултата в плейофа на 2:2 победи и да стигне до решаващ последен пети двубой.

При успех на БР Волейс, столичани ще спечелят титлата за трета поредна година. В състава на Фридрихсхафен играят още двама българи - Венцеслав Симеонов и Виктор Йосифов.