Бербатов пак с гол за Монако, ПСЖ стана шампион на Франция (ВИДЕО)

„Монегаските” и Гингам не се победиха

Монако и Гингам завършиха при равенство 1:1 в двубой от  36-ия кръг на А група. Българският нападател Димитър Бербатов продължи със головата си серия, отбелязвайки попадението за тима на Клаудио Раниери. Бербо откри резултата през второто полувреме, но след като бе замнене Фатих Атък изравни и оформи крайният резултат.

Това равенство на практика осигури шампионската титла на Пари Сен Жермен, който два кръга преди края на първенството има 7 точки преднина. Столичани са шампиони на Франция за втори път.

Първото полувреме интересните положения можеха да се преброят на пръстите на едната ръка. Към края на полувремето Гинган създаде две добри положения, като с добра намеса се отличи вратарят на монегаските. В 43-ата минута Бербо получи първи добър шанс, но ударът му с глава от пет метра мина над гредата.

През второто полувреме тимът на Монако вдигна оборотите и създаде няколко опасни положения. Но до гол трудно се стигаше. Едва в 77-ата минута българинът беше оставен непокрит на шестия метър от голлинията и след отлично центриране отдясно Бербо опъна мрежата след прецизно насочване с глава.

Шест минути по-късно Димитър беше заменен и заслужено получи овации от стадион "Луи II". В 85-ата минута гостите успяха да изравнят в една от редките си атаки за второто полувреме. Фатих Атък се разписа с хубав удар от ждроб в близкия ъгъл на вратаря - 1:1. В 88-ата резервата от състава на гостите Мустафа Диало получи червен картон след безумен удар глава в глава срещу скочилия за топката Тулалан.