Григор допусна първа загуба от Бердих и отпадна след обрат в Мадрид

Гришо взе първия сет с 6-3, но загуби следващите два с 3-6, 2-6

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на Мастърс в Мадрид след загуба с 6-3, 3-6, 2-6 от чеха Томаш Бердих в третия кръг на турнира.

Гришо имаше две победи от два опита в досегашните двубои срещу Бердих, но днес записа първа загуба. В Мадрид Бердих играе под номер 6 в схемата, а Димитров под номер 12.

Всичко започна добре за хасковлията. Слънцето грееше ярко в испанската столица и преди мача съдията на мача погледна към небето с думите „Какво хубаво време и колко хубав мач!”, на което Григор отвърна „Обожавам да играя на такова време”.

Първият сет беше чудесен за Григор, който взе аванс и не го изпусна в хода му, като затвори първата част с 6-3.

Вторият сет вървеше гейм за гейм, но този път Бердих успя да се откъсне и взе реванш – 6-3 за чеха.

Григор сякаш рухна в третия сет и допусна пробив още в първия му гейм. Бердих го затвърди, поведе с убедителното 5-1, бързо загуби следващия за 5-2, но при първия си сервис за мача той не сбърка и спечели мача с 6-2 в третия сет.

В следващия кръг Томаш Бердих по всяка вероятност ще играе с Рафаел Надал, който трябва да победи Ярко Ниеминен.