Виляреал разпиля „пчеличките” с 4:0

„Жълтата подводница” записа първи успех от три мача насам

Виляреал постигна първа победа от три мача насам, след като спечели с класическото 4:0 домакинството си срещу Райо Валекано от предпоследния XXXVII кръг на испанската „Ла Лига”.

„Жълтата подводница” затвърди отличния си сезон, в който вече си гарантира място в квалификациите на Лига Европа, откривайки резултата още в 22-ата минута, когато точен бе Икечукву Уче.

Второто попадение бе дело на Бруно (’42) и падна малко преди почивката, а третото дойде 10 минути след подновяването на играта и бе дело на появилия се като резерва Джонатан Перейра.

Крайното 4:0 пък оформи друга резерва – Хауми Коща, разписал се в 64-ата минута. Гостите завършиха мача с човек по-малко, защото малко след изтичането на първия игрови час Арбия получи директен червен картон и бе изгонен.

След успеха Виляреал се събра 56 точки и вече е само на две от шестия в таблицата Реал Сосиедад. „Пчеличките” пък имат с 13 по-малко и са на 11-ата позиция в класирането.