2. Тенис
  3. Квалификантка изхвърли Цветана Пиронкова още на старта във Вечния град

Квалификантка изхвърли Цветана Пиронкова още на старта във Вечния град

Цвети изпусна отличен шанс да се върне в топ 40 след загуба от чехкинята Четковска

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна още в първия кръг на турнира в Рим, след като загуби от квалификантката Петра Четковска с 6-1, 1-6, 4-6.

Пловдивчанката започна отлично срещата и даде само един гейм на своята съперничка в първия сет, като проби сервиса й два пъти. Ролите обаче бяха разменени в следващата част и чехкинята проби три пъти Цвети, за да изравни резултата.

В решаващия сет двете рано си размениха пробиви, след което Четковска отново поведе с пробив и задържа преднината си до края, за да стигне до успеха след час и 46 минути игра.

По този начин Пиронкова изпусна отлична възможност да се завърне в топ 40 на световната ранглиста, като победа днес щеше да й е достатъчна, за да го стори.