Юношите до 18 г. с престижен полуфинал в Италия

В битката за влизане във финала младите "лъвчета" загубиха с 1:3 от Румъния

Националният юношески отбор на родените през 1996 г. със селекционер Методи Деянов достигнаха до полуфинал на престижния международен турнир в Асизи (Ит).

В битката за влизане във финала младите "лъвчета" загубиха с 1:3 от Румъния, след като съперникът дръпна с 3:0 още до почивката. Почетното попадение за нашите отбеляза Емил Стоев с глава в 38-ата минута.

През второто полувреме България взе инициативата и имаше шанс да стигне до нещо повече след няколко добри изпълнения на статични положения. За разлика от предишните мачове в турнира избраниците на Методи Деянов определено не бяха толкова свежи и натрупаната умора от натоварения график оказа своето влияние върху представянето им. Допълнително ги затрудни и топлото време в ранния начален час, в който започна срещата.

Съставът на България: Димитър Митов, Майк Кръстев, Мирослав Иванов, Марио Петков, Юлиан Чапаев, Владимир Айтов, Емил Стоев, Янис Карабельов, Илиян Неделчев (53-Кристиян Пешков), Илия Димитров (62-Божидар Краев), Александър Попов (66-Мартин Костадинов).

В първия си мач от турнира на 06.05.2014 г. България завърши 0:0 с Турция, а на следващия ден победи с 10:0 сборен отбор на италианската област Умбрия. В срещата с южните ни съседи отборът демонстрира страхотно представяне и може да съжалява за изпуснатия шанс да победи.

В крайна сметка България завърши на трето място в турнира, като зад нас останаха Англия, Италия, Сан Марино, Панама, Унгария и сборният отбор на Умбрия.