Славия съкруши Любимец с гол "ала Марадона"

Цветомир Панов пое топката от центъра и направи рейд до вратаря преди да вкара първия гол за успеха с 2:1

Славия победи Любимец с 2:1 като гост в среща от предпоследния кръг на А група, която беше без значение за класирането. С успеха „белите” събират 52 точки, но остават на 10-о място.

Славия влезе по-добре в мача, но чистите голови положения пред вратата на Здравко Чавдаров липсваха, след като Радослав Василев и Рангел Абушев не успяха да нанесат опасен удар. Домакините от Любимец нямаха нито един удар към вратата на Емил Петров.

Резултатът беше открит точно след час игра от Цветомир Панов. В този мач Панов игра като полузащитник и взе топката от централната линия, премина цялата половина на „дините” и сам срещу вратаря не сгреши.

Само минута по-късно при атака отляво на Веселин Марчев и Фернандо да Силва, топката стигна до Радослав Василев, той не нацели добре топката и тя се фалцира, което заблуди вратаря и той напусна голлинията, а свободният Олег Шалаев нямаше проблем да прати в мрежата за 2:0.

Домакините опитаха няколко постепенни нападения, но не им се получаваха атаките. Едва в 1-ата минута на добавеното време Георги Вълчев с топовен удар от 25 метра успя да прати топката под гредата на Петров.