3. „Бултрасите” подпалиха „Лазур” и прекъснаха финала за купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Бултрасите” подпалиха „Лазур” и прекъснаха финала за купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пожарникари и много екшън на терена в Бургас

Феновете на Ботев (Пловдив) прекратиха временно финала за купата на България, след като буквално запалиха рекламните пана на стадион „Лазур” в Бургас, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Част от „бултрасите”, които останаха извън стадиона за мача срещу Лудогорец, започнаха да хвърлят фойерверки отвън малко след началото на второто полувреме, а влезлите на съоръжението ултраси хвърлиха факли на терена веднага след попадението на Роман Безяк.

Нападателят на разградчани откри резултата в 58-ата минута, а в 61-рата двубоят бе временно спрян, защото рекламните пана избухнаха в пламъци.

Наложи се на терена да влезе пожарна кола, след което огнеборците бързо потушиха пожара. Междувременно обаче някои от феновете на Ботев (Пловдив) използваха възможността и влязоха на терена, като един от тях дори бе изведен от футболиста на „канарчетата” Веселин Минев.

Впоследствие срещата бе прекратена и двата тима се прибраха в тунела, а по уредбата на стадиона феновете на Ботев бяха призовани да се успокоят:

„Професионалната лига ви моли да продължите, за да може финалът да продължи!”

В крайна сметка това се случи и в 78-ата минута финалът бе подновен.

В даденото от рефера продължение обаче се стигна до нов инцидент, тъй като феновете на Ботев успяха да навлязат на терена и за втори път се наложи двубоят да бъде спиран.

След намесата на футболистите обаче привържениците се върнаха по местата си. Така срещата бе подновена и в крайна сметка мачът завърши при резултат 1:0 в полза на Лудогорец.

Рибарски: Знаехме, че ще имаме шансове и ги оползотворихме