Швеция продължи победната си серия на световните финали по хокей

Скандинавците се наложиха с 3:1 над Словакия

Защитаващият титлата си отбор на Швеция продължи победната си серия на световното първенство по хокей на лед до пет поредни мача, след като се наложи с 3:1 над Словакия. Скандинавците се класираха на четвъртфиналите първи в турнира, след като събраха актив от 14 точки в група "А".

Густав Найквист и Микаел Беклунд се разписаха за шведите при числено предимство в първата третина, а Магнус Найгрен добави една шайба в последната част. Словакия отговори с гол на Мартин Маринчин във втората третина на срещата, но това не спаси отбора от загубата, която го остави на шесто място и с минимални шансове за класиране напред в турнира.

"Направихме много силен старт, което ни липсваше в предишните мачове. Третият гол пък реши изхода от срещата", лаконичен беше Найквист. Иро Пакаринен вкара решителен гол от дузпа за победа на Финландия с 3:2 над Швейцария в мач от група "Б" на турнира. По-рано САЩ се наложи с 4:3 над Казахстан след продължение, което остави американците и финландците на трето място в класирането.