2. Зимни спортове
  3. Шампионът Швеция отстрани домакина Беларус на световното по хокей

Шампионът Швеция отстрани домакина Беларус на световното по хокей

Шведите ще играят срещу Русия в полуфиналите на 24 май

Шампионът от 2013 година Швеция се класира за полуфиналите на световното първенство по хокей на лед в Беларус. Скандинавците надиграха с 3:2 домакина Беларус и в спор за мястона финала ще се изправят срещу Русия на 24 май.

Матиас Екхолм се разписа в полза на шведите в края на третия период за крайното 3:2. Минута преди това вратарят Андерс Нилсон спаси дузпа и също има основна заслуга за класирането за полуфиналите. Никлас Даниелон и Магнус Нигрен също отбелязаха по един гол за победителите, докато Джоф Плат и Алексей Ефименко бяха точни за Беларус.

В другия полуфинал на световното първенство един срещу друг ще играят Чехия и Финландия.

Четвъртфинални мачове на световното първенство по хокей на лед за мъже в Беларус:
САЩ - Чехия 3:4
Русия - Франция 3:0
Канада - Финландия 2:3
Швеция - Беларус 3:2