2. Баскетбол
  3. Монтана е новият републикански шампион по минибаскет (СНИМКИ)

Монтана е новият републикански шампион по минибаскет (СНИМКИ)

На финала в зала “Младост” талантливата формация на треньора Петър Гергов се наложи над столичния Септември’97

Монтана е новият републикански шампион по минибаскет за момичета до 12 години, съобщи кореспондент на Novsport.com.

На финала в зала “Младост” талантливата формация на треньора Петър Гергов се наложи над столичния Септември’97 с 50:45. Двубоят премина през много обрати, които запазиха интригата до края. Гостите спечелиха първата част, загубиха втората и водеха до средата на третата, но домакините не се предадоха и подкрепяни неистово от трибуните стигнаха до победата.

Тя бе решена в последната четвърт, в която монтанчанки направиха силна серия от 8:0, която се оказа достатъчна, за да ликуват заслужено накрая. В спор за третото място Левски разгроми отбора на Черно море Одесос (Варна) с резултат 57:32. На тържествената церемония при награждаването купата и шампионските златни медали на победителките им бяха връчени лично от кмета на Монтана Златко Живков.