3. Белгия громи аутсайдер с 5:1 след хеттрик на Лукаку (ВИДЕО)

Белгия громи аутсайдер с 5:1 след хеттрик на Лукаку (ВИДЕО)

Аднан Янузай дебютира за белгийците в проверката с Люксембург

Белгия започна своята финална подготовка за световното първенство с убедителното 5:1 в контрола срещу аутсайдера Люксембург на „Кристал Арена” в Генк. Ромелу Лукаку наниза хеттрик, а Аднан Янузай записа своя дебют за страната.

Лукаку се превърна в основният нападател на Белгия след контузията на Бентеке, която го извади от Мондиала. Янузай пък влезе на почивката и сложи край на месеците очакване да избере за коя страна ще играе.

Маруан Фелайни отне от съперник в 3-ата минута и намери Лукаку, който беше точен покрай излезлия да го пресреща вратар Антони Морис за 1:0.

Люксембург изравни с блестящ гол от почти 30 метра на Аурелиен Йоаким, който матира напълно дебютанта Сами Босут, който пази за Зулте Варегем и записа първи минути за Белгия заради лека контузия на Симон Миноле и дадената почивка на Тибо Куртоа след финала в Шампионска лига.

Фелайни не беше точен с глава преди Лукаку да се възползва от лошо изчистване на Шано и направи 2:1 след рикошет.

Вратарят попречи на Лукаку, който е собственост на Челси, да направи хеттрик с чудесно спасяване. Но Лукаку оформи своя хеттрик в началото на втората част с левия крак и стана първият белгийски национал с три гола в един мач от 2001 година насам, когато това направи Боб Пеетерс.

Насер Шадли вкара третия си гол за Белгия 19 минути преди края за 4:1.

Кевин де Брюин оформи крайното 5:1 от дузпа.

Първият мач на Белгия на световното е на 17 юни срещу Алжир.
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи