Леброн и компания поведоха на Индиана с 3:1

Маями разпиля "пешеходците" със 102:90 в мач номер 4 от финала на Изток

Леброн Джеймс завърши с 32 точки, от които 14 в третата четвърт, при победата на шампиона Маями над Индиана със 102:90 точки в четвърта среща от финалния плейоф в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. "Горещите" водят с 3:1 победи в серията, в която се играе до четири успеха. Крис Бош добави 25 точки, а Дуейн Уейд завърши с 15 точки.

Маями водеше през целия двубой, а на повивката имаше аванс от 49:44. През второто полувреме преднината на домакините премина границата от 20 точки. Шампионите могат да станат едва третият отбор в историята, който стига финалите на НБА в четири поредни сезона.

Петият мач от серията е в Индианаполис в сряда. Леброн Джеймс добави 10 борби и 5 асистенции, а в 74 мача в кариерата си в плейофите има средно поне 25 точки, 5 борби и 5 асистенции, с което задмина Майкъл Джордан във вечната класация на НБА. Дейвид Уест се отличи с 20 точки и 12 борби за Индиана. Пол Джордж беше най-резултатен с 23 точки, а Джордж Хил вкара 15 точки.

Четвърта среща от финалния плейоф в Източната конференция на НБА (играе се до четири победи):
Маями - Индиана - 102:90 (27:19, 22:25, 31:20, 22:26)
* Маями води в серията с 3:1 победи.

Случи се: ЛА Лейкърс избра сина на ЛеБрон Джеймс в Драфт 2024

Брони Джеймс беше избран под номер 55 от "езерняците"

ИЗВЪНРЕДНО: Везенков отива в Торонто?