Монреал победи Ню Йорк Рейнджърс

Монреал победи със 7:4 като гост Ню Йорк Рейнджърс в петия мач от финалния плейоф в Източната конференция

Монреал победи със 7:4 като гост Ню Йорк Рейнджърс в петия мач от финалния плейоф в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Ню Йорк Рейнджърс води с 3:2 в серията, в която се играе до четири победи. Така Монреал запази надеждите си за класиране на финала за Купа "Стенли" за пръв път от последните 21 години. Следващият двубой от серията е в четвъртък в Ню Йорк.

Герой на мача стана Рене Бърк, който вкара хеттрик. Алекс Галченюк откри резултата още във втората минута при числено превъзходство, но Дерек Степан изравни. До края на първата третина Томаш Плеканец направи 2:1 за Монреал. Втората част беше изключително резултатна и завърши 3:3. Макс Пачиорети и Рене Бърк изведоха Монреал напред с 4:1, преди Рик Неш и Степан да върнат интригата, намалявайки до 4:3 с попадения в рамките за по-малко от две минути. Крис Крейдър изравни, но Бърк 60 секунди по-късно отново даде преднина на домакините. В 6-а минута на последната част Бърк реализира третия си гол, а на празна врата пет минути преди края Дейвид Дешарне оформи крайното 7:4.

Ню Йорк Рейнджърс - Монреал - 4:7 (1:2, 3:3, 0:2)
* Ню Йорк Рейнджърс води с 3:2 победи в серията.