Курдов носи победа на Астана с гол и асистенция

Българският стрелец се появи от пейката и беше най-добрият на терена при успеха на Астана с 2:1 над Тараз

Атанас Курдов се отличи с гол и асистенция при победата на ФК Астана с 2:1 над домакина Тараз в мач от 14-ия кръг на футболното първенство на Казахстан.

Българският нападател влезе като резерва в 39-ата минута на мястото на получилия травма Елдос Ахметов. Курдов изведе съотборника си Бауржан Джолчиев сам срещу вратаря и той с удар от десетина метра откри резултата в 62-ата минута.

Мурат Тлешов изравни за домакините в 69-ата минута, а осем минути по-късно пропусна и дузпа. В 83-ата минута Танат Нусербаев подаде към Курдов на дъгата пред наказателното поле и българинът без забавяне прати топката в десния ъгъл на вратата на съперника, за да донесе успеха на Астана с четвъртия си гол за сезона.

Победата изкачи отбора до третото място с 25 точки. Лидер е Актобе с 32 точки и мач по-малко, а втори е Шахтьор Караганди с 26 точки.

Официално: Наш талант с трансфер във Вердер