След 20 години Рейнджърс на финал за Купа Стенли

Тимът от Ню Йорк стана шампион на Източната Конференция на НХЛ

За първи път от 20 години Ню Йорк Рейнджърс ще играе на финал за Купа Стенли. Това стана факт след победата с 1:0 над Монреал Канейдиънс, която донесе на нюйоркчани успеха с 4:2 във финалната серия на Източната Конференция на НХЛ.

Само два дни след като пусна четири гола за две третини и преживя една от най-тежките си вечери на вратар в НХЛ, Хенрик Лундквист не допусна попадение и беше в основата на успеха на тима си. Шведът спаси и 18-те удара към вратата си.

Лундквист направи невероятно спасяване на удар на Томаш Ванек, а в третата част с глава парира изстрел на Брендън Галахър. Единственото попадение в мача беше реализирано от Доминик Муур две минути преди края на втората третина.

Така Ню Йорк Рейнджърс стана шампион на Източната Конференция за първи път от 1994 г. и получи Купата на принца на Уелс. Нюйоркчани ще спорят за Купа Стенли срещи първенеца в Западната Конференция, който ще бъде определен между Чикаго Блекхоукс и Лос Анджелис Кингс, като „кралете“ водят с 3:2 в серията.