Александър Томов отговори на въпросите на феновете (обновена)

Александър Томов отговори на въпросите на феновете (обновена)

Привържениците поставиха 17 въпроса към силните фигури на "Армията"

Александър Томов се срещна с привърженци на ЦСКА. Събитието се проведе в залата за пресконференции на стадион "Българска армията" и започна в 14:00 часа. Групата от фенове е подготвила 17 въпроса, свър­зани с изминалото и предсто­ящото публично предлагане на акции. 

 

По време на срещата Томов отправи силното обещание, че през новия сезон ЦСКА ще се "бие много силно" за шампионската титла в А група, както и за пробив в Европа, за да може бъдещите акции да придобият още по-голяма тежест. Феновете, които бяха на срещата, изразиха подкрепата си и обявиха, че се радват, че има единомислие. Председателят на Надзорния съвет добави още, че най-важното е шампионското самочувствие и в ЦСКА не може да има средно. 

 

Ето всички 17 въпроса:

 

1. Как се формира цената от 3 лева на акция? На какво се дължи разликата в стойността на предлаганите ценни книжа в IPO-то и извън борсата?

 

2. Може ли да ни бъде предоставено копие от одиторския доклад, на база на който акциите са оценени на 5 лева?

 

3. Продаваха ли се акции от квотата на Лира по време на IPO-то и ако да, какво наложи това?

 

4. Искани ли са акции от сдружението "ЦСКА Завинаги"? Ако да, на каква цена и при какви условия?

 

5. Може ли да получим справка за акционерите и дяловото им участие към днешна дата?

 

6. С какви акции се сдобиваме след провала на първото IPO и преди евентуално второ такова? Къде отиват парите, които даваме за тях (допълване на капитал, текущи разходи или друго)?

 

7. Акциите, които придобиваме между 2-те IPO-та, от Лира ли ще бъдат и под каква форма парите ще се върнат в ЦСКА? Дали ще бъде заем, който на по-късен етап ще може да стане изискуем (евентуална смяна на собствеността и т.н.)?

 

8. Ще има ли отчетност за това къде отиват парите на акционерите от закупените акции? Под каква форма ще бъде и къде ще се публикува?

 

9. При фалит на ПФК ЦСКА АД по какъв начин един акционер отговаря с активите си (финансово, с имущество и т.н.)?

 

10. Какви права и достъп до информация ще имаме като акционери? Какви са сроковете, в които дружеството трябва да удовлетвори исканията ни за достъп до финансовите отчети например?

 

11. В случай че искам да купя още акции, нова партида на мое име ли се открива, или се добавят към старата?

 

12. Как ще се извърши прехвърлянето на парите от посредниците, различни от ЕЛАНА?

 

13. Как хората от чужбина ще могат да си купят акции, след като успеят да си приберат парите от неуспешното IPO (без да идват до Армията)?

 

14. Може ли хора, които не са си купили акции от IPO-то, сега да си купят директно от Лира?

 

15. Каква ще бъде процедурата за хората от провинцията, които искат да закупят акции от ЦСКА с парите, които са дали по време на IPO-то?

 

16. Ще бъде ли възможно онлайн предлагане?

 

17. Искам да даря парите, които ще ми върнат от акциите, на ПФК ЦСКА. Как и къде може да стане това?

Прогноза: Гол преди почивката на "Олимпико"

Рома и Порто подновяват спора за осминафиналите

Треньорският рестарт ще донесе успех на ЦСКА 1948

Борислав Кьосев тръгва с победа в Бистрица

Веласкес: Трябва да играем срещу Спартак Варна със зрялост и концентрация

Утре ни предстои важен мач срещу интересен отбор, каза треньорът на Левски

Томаш бил готов да подаде оставка след загубата от Славия

Новината разкри бившият директор на на ЦСКА Филип Филипов

Ивелин Попов е Футболист на Пловдив

Ангел Лясков и Ханс Кристиан Бернат са подгласници на Попето

Левски продава титуляр в Италия

Кристиан Макун е следен от отбори от Италия

ЦСКА преговаряли с 41 футболисти

Бившият изпълнителен и спортен директор на ЦСКА - Филип Филипов, обясни подробности около селекцията на „червените“

Филип Филипов: Предложих Илиан Илиев за треньор

Бившият директор обясни защо се е разделил с ЦСКА

Бонус от 30 000 лв. за Спартак Варна при победа над Левски

Варненци започнаха сезона с амбицията да се утвърди в елита