Състезателки от пет държави участват във второто издание на "Фея по липите"

437 състезателки от пет държави участват във второто издание на международния турнир по художествена гимнастика "Фея под липите" - Стара Загора.

Състезанието продължава и днес в зала "Иван Вазов" в града /При жените в международното класиране първа в многобоя е Мирела Георгиева от Елит Стара Загора. Трета завърши състезателката на Берое Анита Колева. Мирела Георгиева е със златни медали в международното класиране на обръч, бухалки и лента. Анита Колева е втора на топка и трета на обръч и бухалки.

В надпреварата при девойките младша възраст в многобоя международно класиране Даяна Михайлова и Селина Тодорова от "Елит" са втора и трета. В международното класиране на отделните уреди Дара Симеонова е със златен меда на без уред, а Мартина Димитрова със сребърен медал. Яна Ганчева от ВИП Раднево е първа на въже. В класирането категория "Б" Николета Бижева от клуба домакин е трета в многобоя. В международното класиране на топка Селина Тодорова и Даяна Михайлова са съответно втора и трета.

Даяна Михайлова спечели златен медал в международното класиране на лента. Николета Бижева е с два бронзови в категория "Б" на без уред и топка. Анита Денева спечели злато на въже, а Габриела Иванова е първа на обръч в българското класиране категория "Б". Днес (събота) ще се състои състезанието за ансамбли.

Уникален: Карлос Насар подобри 3 световни рекорда в Русе