Тити Папазов се помири със Сашо Везенков

Нашите фенове ни дадоха предимство, вече има мир и любов във финала, заяви Тити

Треньорът на баскетболния Левски Константин Папазов измести основната тема след големия успех на „сините” с 95:78 над шампиона Лукойл Академик във четвъртия мач от финалния плейоф в Националната баскетболна лига. Тити загърби случилото се на терена и обяви, че двамата със Сашо Везенков са се помирили преди мача и вече във финала има „мир и любов”.

„Изиграхме много добър мач. Със Сашо Везенков останахме 10 минути сами и се разбрахме. Никой няма полза от скандалите между нас. Много съм доволен от разговора с него, олекна ми. Той се извини на всички, само не и на мен. За мен значеше много това. От тук нататък в тези 5 мача има мир и любов”, сподели Папазов след успеха пред „News7”.

Тити благодари на феновете на Левски за страхотната подкрепа в зала „Универсиада”. Той очаква много по-различен решителен пети мач в Самоков във вторник.

„Нашите фенове промениха много атмосферата. Те ни дадоха предимство, те обърнаха мача. Левски има предимството на своите фенове. Вече шансовете са 50:50. Те имат домакинство, ние имаме невероятна публика. Искам в Самоков на 3 юни да бъде тържество на баскетбола. Много добър баскетбол със слаба защита и много силно нападение. Петият мач ще бъде много различен. Лукойл е най-добрият отбор, правен в България. Четвърти мач се играе добър баскетбол. Да, няма защита, която трябва за големите успехи. Но за хората в залата, това е приятно за гледане. Петият мач ще свали процента на успеваемост на базата на психология. Големите битки се печелят със защита, не знам дали ще успеем да я имаме. Важно е кой ще има леко психологическо предимство”.