Италия не вкара на Ейре, Монтоливо май се сбогува с Мондиала

Халфът на Милан получи тежка контузия и беше изнесен на носилка в самото начало при 0:0 в Лондон

Италия не впечатли и дори на моменти отстъпваше на Ейре в контрола, която завърши без голове на „Крейвън Котидж” в Лондон.

Но най-лошата новина за „адзурите” не е резултата, а контузията на Рикардо Монтоливо. Халфът на Милан бе изнесен на носилка още преди да са изтекли 10 минути и веднага бе откаран в болница, а участието му на Мондиала в Бразилия е под въпрос. Докато му се оказваше лекарска помощ на терена, Монтоливо бе уловен от камерите да казва на съотборниците си „mi sono rotto” (счупих го), което само може да означава тежка контузия.

Иначе на терена Чезаре Прандели направи някои експерименти и даде шанс на Джузепе Роси да докаже, че е здрав като титуляр. Напред му партнираше голмайсторът на Серия А Чиро Имобиле.

Италия започна по-добре, но травмата на Монтоливо видимо разстрои играчите в синьо и бяло. В третата минута Верати изведе отлично Имобиле, но той не успя да овладее и вратарят Дейвид Форд се намеси навреме. Стражът на Милуол се намеси още веднъж на ниво и изби в корнер далечен изстрел на Маркизио.

След травмата на Монтоливо ирландците опитаха нещо в предни позиции, но Сиригу лови далечен шут на Пилкингтън.

Алберто Акуилани получи удар в главата и също беше заменен превантивно от Марко Пароло. Първото докосване още веднъж подведе Имобиле след нов отличен извеждащ пас.

През втората част гол на Имобиле беше правилно отменен заради засада след прострелен пас на Пароло. Маркизио получи на чиста позиция, но стреля право в тялото на вратаря.

Ейре трябваше да отбележи 12 минути преди края, но Стивън Куин нацели греда, въпреки че беше сам на дузпата, а на два пъти Ейдън Макгийди не успя да вкара при добавката и Сиригу спасяваше.

Италия ще играе последната си контрола преди Мондиала в сряда срещу Люксембург, а в Бразилия ги чакат Англия, Коста Рика и Уругвай.

Италия е съперник на България в европейските квалификации, които започват през есента.