Мексико вкара три гола и на Еквадор, но даде свидна жертва

„Ацтеките” спечелиха с 3:1 контролата в САЩ

Мексико остана без загуба в седми пореден мач, след като надви с 3:1 в контролна среща тима на Еквадор.

И двата състава заложиха на голяма част от резервните си състезатели  за спаринга, който се игра в Тексас, САЩ.

„Ацтеките” откриха резултата в 33-ата минута, когато точен бе Луис Монтес, който обаче получи тежка травма малко по-късно и най-вероятно ще пропусне предстоящия Мондиал 2014.

След паузата те я удвоиха чрез резервата Марко Фабиан, а в 76-ата минута вратарят на Еквадор си вкара автогол и таа авансът на Мексико стана класически.

Почетното попадение за „трикольорите” бе дело на бранителя Хорхе Гуагуа и падна 10 минути преди края на редовните 90.

Така „ацтеките” за втори път вкараха три гола в рамките на два дни, след като в четъвртък надвиха Израел с 3:0.

Следващата им контрола е срещу Босна и Херцеговина на четвърти юни, когато Еквадор ще премери сили с Англия.