6 от 6 за Марк Маркес след страхотна битка с Лоренсо на "Муджело"

Световният шампион остана непобеден този сезон, но Лоренсо показа, че Маркес не е недосегаем

Световният шампион Марк Маркес спечели и шестия старт за сезона в Moto GP на пистата „Муджело” и остава непобеден досега през годината – 6 победи от 6 старта.

Първата победа за Маркес на италианското трасе обаче не дойде никак лесно, защото Хорхе Лоренсо показа блестяща форма и води битка за първото място до самия край.

Лоренсо изпревари лидера Андреа Яноне още в първата обиколка и успя да отвори малка преднина, докато Маркес се опитваше да изпревари на свой ред Яноне.

Хондата на Маркес все пак се озова пред италианеца и шампионът започна да съкращава преднината на Лоренсо. Но този път не беше толкова лесно за Маркес да застане начело на колоната.

Чак в 17-ата от общо 23-те обиколки Марк Маркес успя да задмине своя сънародник, когато Ямахата на Лоренсо докосна тревата в един завой точно до боксовете и това позволи на Маркес да се възползва.

Последните обиколки бяха истинска драма и двамата многократно сменяха лидерството. Маркес беше по-бърз на финалната права, докато Лоренсо се справяше по-добре в завоите.

В последната обиколка Маркес отново поведе и този път успя да удържи и финишира с минимална преднина от 0,121 секунди пред Хорхе Лоренсо.

Валентино Роси стартира от разочароващото 10-о място на стартовата решетка, но успя да се качи на подиума с трето място в своя старт №300 в кралския клас. Дани Педроса завърши четвърти след слаби обиколки в началото.

Яноне завърши чак седми, след като бе изпреварен от Пол Еспаргаро и Андреа Довициозо.

Брадли Смит и британският му сънародник Кал Кръчлоу отпаднаха в трета и четвърта обиколка.

Маркес води убедително в генералното класиране със 150 точки, втори е Роси (97), трети Дани Педроса (96). Следващият старт Гран при на Каталуния ще се проведе на 15 юни.