Маша обърна Стосър след безапелационна игра в третия сет

Шарапова не даде нито гейм на австралийката в последната част

Мария Шарапова се класира за 1/4-финалите на Откритото първенство на Франция след обрат над Саманта Стосър с 2:1 сета (3:6, 6:4, 6:0) за 2:04 минути. Шарапова загуби първия сет след спад на играта си в края. Успя да вземе втория, благодарение на пробив в деветия, а в третия не даде дори гейм на съперничката си.

Двубоят започна равностойно. Двете тенисистки взеха първите си три подавания и резултатът стана 3:3. Изведнъж обаче играта на Шарапова се срина и Стосър взе следващите три гейма, затваряйки сета с 6:3 в своя полза.

Вторият сет започна добре за рускинята, която проби още в първия сервис гейм Стосър. Шарапова затвърди пробива, след което обаче австралийката отново взе превез и спечели следващите три гейма, като обърна резултата до 3:2 в своя полза.  Шарапова този път игра по-добре до края на сета. Проби Стосър в деветия, и то на 0, след което спечели подаването си, а така и втория сет още при първата си възможност.

Рускинята показа на какво е способна едва в третата част и доказа, че е най-голямата фаворитка за спечелването на турнира. Шарапова започна с пробив, спечели подаването си, нов пробив и още един гейм в актива на Маша за 4:0. Рускинята стигна до нов пробив и при третия сервис гейм на Стосър и поведе с 5:0.

В последния гейм имаше леки затруднения при затварянето на мача. Шарапова спаси два брейк пойнта, след което съумя да затвори сета без да даде гейм на Стосър.

На 1/4-финалите Шарапова ще се изправи срещу победителката от двойката между Мугурса и Парментие.