Ферер се справи с Андерсън и е на четвъртфинал

На четвъртфиналите световният номер 5 най-вероятно ще се изправи срещу Рафаел Надал

Петият поставен в схемата Давид Ферер се класира за четвъртфиналите на Ролан Гарос, след като победи южноафриканеца Кевин Андерсън с 6-3, 6-3, 6-7(5), 6-1.

Финалистът от миналата година отново бе много стабилен и успя да пробие своя съперник цели 7 пъти, като в първите си три мача Андерсън бе загубил сервиса си едва три пъти.

Ферер се отчете с 47 печеливши удара срещу само 24 непредизвикани грешки и бе отличен при излизанията си на мрежата - 16/18.

На четвъртфиналите световният номер 5 най-вероятно ще се изправи срещу Рафаел Надал в повторение на финала от миналата година.

Осемкратният шампион излиза днес срещу сърбина Душан Лайович.