Двама национали подписаха с Лудогорец

Двама национали подписаха с Лудогорец

Родените през 1995 година таланти идват при шампионите по настояване на старши-треньора Стойчо Стоев и спортния директор Методи Томанов като част от политиката на клуба за привличане на млади футболисти

ПФК "Лудогорец" привлече двама национали от "звездния" отбор до 19 години, класирал се за европейското първенство в Унгария през юли. Става въпрос за Преслав Петров и Александър Василев. Родените през 1995 година таланти идват при шампионите по настояване на старши-треньора Стойчо Стоев и спортния директор Методи Томанов като част от политиката на клуба за привличане на млади футболисти, които да развият потенциала си в ПФК "Лудогорец". Двамата национали ще бъдат на разположение на Стойчо Стоев още в самото начало на лятната подготовка заедно с привлечения през март Вандерсон.
 
Преслав Петров е юноша на Литекс, като за последно е носил екипа на "Видима-Раковски", Севлиево. Играе еднакво добре на поста централен защитник и ляв бек.
 
Александър Василев е възпитаник на школата на Чавдар (Етрополе). През миналия сезон играе за ПФК "Калиакра". В тима от Каварна е използван като ляв бек, халф, а в някои мачове е пускан и зад нападателя.
 
Петров и Василев бяха неизменна част от националния отбор на България до 19 години, който се пребори с Италия, Швеция и Чехия. На финалите в Унгария талантите на България могат да постигнат нов голям успех, ако се класират в първите шест - участие на Световно първенство.
 
 

Пресслужба на Лудогорец 

Андрей Петров: В детско-юношеския футбол има много сериозни проблеми по отношение култура и възпитание

Искам това нещо да го променим

РЕШЕНО: България приема Испания в София

Очакваше се мачът да се играе на стадион "Христо Ботев" в Пловдив, но ще бъде на "Васил Левски"

ОФИЦИАЛНО: Илиан Илиев остава треньор на националния отбор

Новината обяви президентът на БФС Георги Иванов

Играч на Черно море ще вдига цената си

В момента 23-годишният футболист е оценяван на €300 000

Българският клубен футбол се завръща с 2 мача от efbet Лига

Треньорите Ратко Достанич и Велислав Вуцов ще направят дебюти в XXVI кръг

Томаш: ЦСКА ще бъде там, където трябва!

„Концентриран съм върху краткосрочните цели“

Вили Вуцов преди дебюта си: Равенство няма да е самоубийство

Хебър гостува на Ботев (Враца) днес

Левски пусна билетите за ЦСКА 1948

От Левски обявиха, че билетите за домакинството на ЦСКА 1948 вече са в продажба.

Тодор Кючуков: Томаш отпусна каиша в ЦСКА

„Имахме проблеми с Бусато и Дюлгеров“