Франция завъртя 8 на Ямайка, Бензема влезе в топ 10 на реализаторите за "петлите" (ВИДЕО)

Тимът на Дидие Дешан ще тръгне за Бразилия в перфектно настроение

Франция размаза с 8:0 Ямайка в последната си контрола преди Световното първенство. "Петлите" отбелязаха три гола през първата част, като нанизаха нови пет през втората.

Това е едва четвъртата победа за "петлите" с подобен резултат. Франция има два успеха с по 8:0 срещу Люксембург и един срещу Исландия.

Карим Бензема се отчете с два гола за тима на Дидие Дешан и вече има 21 гола за страната си. Нападателят на Реал (Мадрид) се изравни с Жан Винсънт на 10-ото място във вечната реализаторска ранглиста на Франция.

Йоан Кабай сложи начало на головото шоу в 17-ата минута. Три по-късно Матуди направи 2:0, а Бензема успя да добави още един преди почивката.

Оливие Жиру (53'), отново Бензема (63'), Матуди с втори гол (66') и два гола на Гризман (77' и 89') оформиха разгромния резултат.

Така Франция даде заявка за силно представяне на Мондиала, който стартира след броени дни. Тимът на Дидие Дешан е в група "Е" с отборите на Швейцария, Еквадор и Хондурас.

"Петлите" стартират участието си на световното на 15 юни срещу Хондурас.