Камбуров и Маркиньос донесоха победата на ЦСКА срещу корав Марек (ВИДЕО)

"Червените" биха 2:1 в първата лятна контрола на двата отбора

С късен гол Маркиньос донесе победата на ЦСКА срещу Марек в първата лятна контрола на двата отбора. „Червените” победиха 2:1 в Самоков и приключиха първия етап от своята подготовка, протекла в Боровец. Първият им гол бе дело на друго ново попълнение – Мартин Камбиров, от дузпа преди почивката. Георги Стоичков бе автор на попадението за Марек, който не се даваше лесно.

Всичко по-интересно се случи през първото полувреме, когато паднаха два от головете. Първо ЦСКА откри от дузпа в 19-ата минута, но пет минути по-късно дупничани изравниха. Емил Михайлов, вратарят на Марек, спаси много положения преди почивката. След подновяването на играта мачът избледня, като изглеждаше, че ще завърши 1:1. Но проблясък на Маркиньос в 83-ата минута донесе заслужена „армейска” победа.

Друго ново попълнение – Еденилсон Бергонси, беше записан сред резервите, но не се появи в игра. Стойчо Младенов, треньорът на ЦСКА, използва два различни състава във всяко едно от двете полувремена. Преди почивката играха: Ст. Колев, Ап. Попов, В. Василев, Крачунов, Илиянов, Чочев, Сънди, Карачанаков, Ив. Стоянов, Маркович, Камбуров. През второто полувреме „червените” изглеждаха по следния начин: Господинов, В. Попов, Тунчев, Чорбаджийски, Ереро, Тони Стоичков, Витанов, Галчев, Здр. Илиев, Маркиньос, Тони Силва.

Неприятно разтежение получи Апостол Попов през първото полувреме. Той беше заменен принудително. Но както изглеждаше, като превантивна мярка. Неманя Милисавлевич също не взе участие, тъй като все още не е напълно готов.

Първото положение създаде Марек в 16-ата минута. Светослав Диков изведе Кристиян Петков сам срещу Стоян Колев. Вратарят излезе, за да скъси ъгъла, и парира удара на нападателя. Иначе грешката беше на Пламен Крачунов.

Две минути по-късно ЦСКА получи право на дузпа, след като вратарят Емил Михайлов фаулира финтиралия го Мартин Камбуров. Завърналият се в ЦСКА нападател реализира 11-метровия наказателен удар в повторния си дебют с червената фланелка.

Марек обаче показа зъби и изравни бързо. Стивън Сънди сбърка фатално в наказателното поле при подаване отдясно и Георги Стоичков вкара с премерен удар в далечния ъгъл.

Апостол Попов получи разтежение преди първия половин час и трябваше да бъде заменян принудително. На негово място се появи Здравко Илиев, който се отличи с няколко добри центрирания отдясно.

Антон Карачанаков се отличи с няколко опасни удари отляво. Веднъж топката профуча над напречната греда, а при втория опит Емил Михайлов спаси. Вратарят на Марек се прояви много добре под рамката на няколко пъти.

В 43-ата минута удар на Камбуров с глава сякаш срещна ръката на защитник на Марек, но съдията не даде дузпа, вероятно заради близостта между двамата.

До почивката Михайлов се справи с още две положения. Венци Василев и Ивайло Чочев не успяха да го преодолеят от чисти позиции.

През второто полувреме резервата на Емил Михайлов също демонстрира качества, след като се справи с много опасни удари на Витанов и Ереро.

Маркиньос, който се появи на почивката, се проявяваше в бледа светлина. Изглежда, че бразилецът все още не се намира в ритъм след лятната ваканция. Но той показа класата си в най-подходящия момент, когато трябваше да вкара победния гол, използвайки втората си възможност. Васил Попов го изведе отдясно в наказателното поле и с последни усилия Маркиньос, който игра в Борисовата градина между 2007 и 2011 г., прати в лявата греда преди топката да премине голлинията.

В понеделник ЦСКА заминава за втория си лагер в Холандия. Там предстоят още пет проверки. На 12 юли пък ще е официалното представяне на отбора за новия сезон в контрола срещу Берое на „Армията" от 17:00 часа.

ЦСКА първо полувреме: Колев, Попов, В. Василев, Крачунов, Илиянов, Чочев, Сънди, Карачанаков, Ив. Стоянов, Маркович, Камбуров

Резерви: Господинов, Ереро, В. Попов, Чорбаджийски, Тунчев, Бергонси, Галчев, Витанов, Маркиньос, Т. Стоичков, Тони Силва

ЦСКА второ полувреме: Господинов, В. Попов, Тунчев, Чорбаджийски, Ереро, Тони Стоичков, Витанов, Галчев, Здр. Илиев, Маркиньос, Тони Силва

Марек първо полувреме: Михайлов, Димитров, Виячки, Лахчев, Пилев, Г. Стоичков, Стоилов, Андонов, Диков, Тончев, Петков

Най-интересното по минути:

90'+2 КРАЙ НА МАЧА!!! ЦСКА - Марек 2:1

88' Опасен удар с глава на нападател на Марек минава над напречната греда

83' ГОЛ ЗА ЦСКА - 2:1!!! Маркиньос бележи с технично изпълнение. След като се представи в бледа светлина досега, бразилецът показа класата си. Той получи пас зад дупнишката защита от Васил Попов и с последни усилия успя да насочи топката в обратния ъгъл. Кълбото се чукна в гредата и мина голлинията

78' Тони Силва е фаулиран грубо на фланга, но ще може да продължи

75' Защитата на Марек е на път да сгреши, притисната от Маркиньос. Бразилецът обаче не успява да овладее и дупничани чистят

72' Треньорът на Марек Антон Велков прави четворна смяна. Сложна е ситуацията с дупничани, тъй като няма тимови листи

67' На терена не се случва нищо интересно, а чак сега феновете на ЦСКА запяха своите песни. Дъждът в Самоков вече спря

59' Петков от Марек получава в наказателното поле, но ударът му е блокиран

52' Чорбаджийски засече центриране на Галчев от корнер, но ударът му с глава премина встрани от вратата на Марек

48' Две положения за ЦСКА. Първо удар на Витанов след многоходова акция през центъра на защитата беше спасен от резервния вратар на Марек. После и силен фалцов шут на Ереро от дистанция беше отразен с вещина от него

ЦСКА през второто полувреме: Господинов, В. Попов, Тунчев, Чорбаджийски, Ереро, Тони Стоичков, Витанов, Галчев, Здр. Илиев, Маркиньос, Тони Силва

12:04 ч Начало на второто полувреме!

45'+1 Край на първото полувреме! ЦСКА - Марек 1:1

45' Поредна отлична изява на Михайлов под рамката. Здравко Илиев центрира от дълбочина, а Ивайло Чочев стреля с глава към долния десен ъгъл. Вратарят на Марек обаче се разтегна и успя да извади и тази топка

43' Внимание: Венци Василев стреля от упор с глава след центрирането от корнера, Михайлов обаче успява да парира

42' Много добро центриране прави Здравко Илиев отдясно, Камбуров скача с глава и стреля, топката сякаш среща ръката на защитник на Марек. Дузпа обаче няма!

41' Карачанаков е минал отдясно и центрира във вратарското поле, където Михайлов боксира

38' Дъждът в Самоков се засили

36' Внимание: Карачанаков се измъква от защитата на Марек и шутира силно към близкия ъгъл, но Емил Михайлов спасява, плонжирайки и опазвайки десния си ъгъл

34' Защитата на Марек сбърка при изнасянето. Иван Маркович комбинира със свободния Карачанаков наляво, а последният шутира силно, ала над вратата. Добра възможност пропуснаха "червените" да си върнат преднината. ЦСКА атакува много по-често, но Марек, известен с несломимия си дух, не се дава лесно, като се бори добре в защита, а напред дебне за грешки и прави опасни контраатаки

31' Милен Лахчев, бивш играч на Локо (Сф), се очертава като основен стълб в защитата на Марек. Досега централният бранител на няколко пъти беше стабилен пред вратата на дупничани, като отне с чисти и безкомпромисни шпагати топката от играчите в червено

29' Хубав пробив на Иван Маркович в наказателното поле, но топката му е изчистена преди сърбинът да подаде или да бие

27' Здравко Илиев влезе в игра. Иначе Попов напусна без да накуцва. Явно превантивни мерки взеха от лекарския щаб на "червените"

26' Принудителна смяна в състава на ЦСКА. Апостол Попов получи разтежение и напусна принудително. Здравко Илиев се готви да влезе

23' ГОЛ ЗА МАРЕК - 1:1! Страхотна грешка на Стивън Сънди позволи на Георги Стоичков да изравни резултата. Денис Стоилов проби по дясното крило и пусна към вратарското поле прострелно. Там Сънди сбърка, предоставяйки кълбото за Стоичков. Последният с премерен удар в долния ляв ъгъл не остави шансове на Стоян Колев

21' Удар на Карачанаков от лявото крило по диагонала. Емил Михайлов без проблеми лови

19' ГОЛ ЗА ЦСКА- 1:0! Камбуров реализира дузпата с точен удар в долния десен ъгъл! Михайлов не улучи посоката

18' Дузпа за ЦСКА! Камбуров бе изведен сам срещу вратаря на Марек Емил Михайлов, който го фаулира, след като нападателят финтира стража

16' Внимание: Петков от състава на Марек излезе абсолютно сам срещу Стоян Колев, но вратарят на "армейците" скъси ъгъла и парира удара на нападателя на дупничани. Грешката беше на Крачунов

14' Карачанаков центрира след пробив отляво, в наказателното поле Камбуров се опита да чукне с пета към свой съотборник. В крайна сметка защитата на Марек чисти

10' ЦСКА ще излезе с изцяло нова единайсеторка през второто полувреме. Тогава повторен дебют за "армейците" ще направят Тунчев и Маркиньос, а първи минути с червената фланелка ще запише Бергонси, който игра досега в Черно море

4' Центриране в наказателното поле на Марек, Камбуров обаче е изпреварен от защитник на Марек

11:05 Съставът на ЦСКА: Колев, Попов, В. Василев, Крачунов, Илиянов, Чочев, Сънди, Карачанаков, Ив. Стоянов, Маркович, Камбуров

Съставът на Марек: Михайлов, Димитров, Виячки, Лахчев, Пилев, Г. Стоичков, Стоилов, Андонов, Диков, Тончев, Петков

11:04 Начало на мача! ЦСКА играе в традиционното червено, докато Марек са в бяло

11:02 Двата отбора са на терена и мачът всеки момент ще започне

10:58 Двата отбора се прибраха след загрявката. ЦСКА е бурно аплодиран. Все още няма състави

10:30 Мач ще има, съобщи репортер на Novsport.com. И двата отбора вече са на стадион "Искър", като последни "армейците" пристигнаха преоблечени в спортни екипи още от рейса. Иначе в Самоков времето е дъждовно. Няма индикации, че срещата може да пропадне. Марек са от доста време на стадиона и загряват усилено

Novsport.com ще проследи на живо контролата между ЦСКА и Марек с чат-описание на най-интересните моменти!