Левски вкара 5 на дубъла си, Божинов стана капитан (+СНИМКИ)

Двама нови стари и трима юноши бележат в Правец пред погледа на цяла сюрия шефове

В първата си лятна контрола Левски разби 5:0 дублиращия си отбор до 21-годишна възраст. Спарингът се проведе в Правец, където „сините” са на лагер. Два от головете в първия мач на Пепе Мурсия отбелязаха завърналите се на „Герена” Борислав Стойчев, който откри, и Роман Прохазка, вкарал за 2:0. След почивката точни бяха юношите Владислав Мисяк, Илия Димитров и Мики Орачев.

Контролата между Левски и дублиращия тим на "сините" предизвика небивал интерес сред шефовете на клуба. Тодор Батков, Георги Иванов, Иво Тонев и Константин Баждеков бяха сред зрителите в Правец.

Валери Божинов изведе мъжете на Левски с капитанската лента. Нападателят бе избран от наставника Пепе Мурсия, въпреки че на терена бе Пламен Илиев. Смята се, че Божинов може да бъде новият капитан на „сините”.

Мача пропуснаха крайният защитник Пламен Крумов и вратарят Горан Блажевич заради контузии. Крумов има мускулно разтежение, което ще му попречи да тренира пълноценно в следващите седмици. Блажевич пък има проблеми с рамото. От началото на подготовката с проблеми са Дъстли Мулдер и Аймен Белаид, които въобще не бяха в групата за този двубой.

Мъжете откриха в 17-ата минута, когато Борислав Стойчев засече с глава центриране от корнер на завърналия се след трайна контузия Антон Огнянов.

Божинов пропусна второ положение, след като младият вратар Николай Кръстев майсторски изби с крак, преди Левски да вкара втори гол, дело на завърналия се след наем в Спартак (Търнава) полузащитник Роман Прохазка. Това стана след първия половин час.

Новото попълнение на „сините” Валери Домовчийски тресна греда малко преди почивката, дошла при 2:0.

На почивката Пепе Мурсия извърши две смени. Стефан Велев и Владислав Мисяк заеха местата на Лъчезар Балтанов и Антон Огнянов.

Юношата Мисяк, който бе наложен от Елин Топузаков миналия сезон, направи резултата класически след час игра. Той бе изведен от Прохазка и с техничен удар огорчи влезлия за младежите Станислав Димитров.

Малко преди това Валери Божинов отстъпи мястото си на Илия Димитров, докато Пламен Димов получи контузия в 65-ата минута и бе заменен от Деян Иванов.

Младата надежда на „сините” Илия Димитров отбеляза четвърти гол за мъжете. Това стана в 74-ата минута, когато вратарят Станислав Димитров не се намеси убедително при прострелно центриране на Мисяк и Димитров вкара отблизо.

Четири минути по-късно резултатът набъбна на 5:0. Мики Орачев, който бе един от най-добрите на терена, подаде към Роман Прохазка, който навлезе дълбоко в наказателното поле и върна с пета към Орачев. Последният стреля точно в долния ляв ъгъл.

Първата си възможност дубълът създаде чак в 86-ата минута, когато Християн Василев бе изведен, навлезе в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Александър Любенов. А минута преди края младежите пропуснаха още един шанс. Внукът на "синята" легенда Тодор Барзов - Георги Йомов - стреля с глава, но топката мина встрани от вратата на Сашо Любенов.

До края на първия лагер в Правец Левски ще направи контрола и с втородивизионния Монтана. Този мач е насрочен за 27 юни /петък/ от 10:00 ч. До края на подготовката „сините” ще срещнат още Локомотив (София), Берое и Марек. Очаква се да се потвърди още една контрола.

Левски – Левски (до 21 г.) 5:0
1:0 Борислав Стойчев (17’)
2:0 Роман Прохазка (32’)
3:0 Владислав Мисяк (60’)
4:0 Илия Димитров (74’)

5:0 Мики Орачев (78’)

Левски: Пл. Илиев, Орачев, Стойчев, Пл. Димов, Ташев, Прохазка, Балтанов, Р. Цонев, Огнянов, Божинов, Домовчийски (Любенов, Д. Иванов, Велев, Краев, Мисяк, Ил. Димитров)
Старши треньор: Пепе Мурсия

Левски (до 21 г.): Кръстев, Петков, Л. Илиев, Буров, К. Иванов, Аличков, Н. Георгиев, Добревски, Ал. Димитров, Янков, Д. Илиев (Ст. Димитров, Йомов, Пъшев)