България с първа победа в евроквалификациите

Женският ни тим спечели със 75:70 срещу Израел

Женският национален отбор на България по баскетбол постигна първа победа в група "F" на квалификациите за Евро 2015. Възпитаничките на Георги Божков спечелиха със 75:70 точки домакинството си на Израел в Самоков. Така българския отбор завършва на второ място в групата с една победа и три загуби, но вероятно няма да се класира за Евро 2015.

За шампионата се класират първите отбори от всяка група, плюс вторите най-добри от пет от шестте групи. Надеждата на България е да изпревари втория отбор в група "С" Италия.

България водеше с 33:28 точки на почивката, а в началото на второто полувреме преднината на тима достигна 13 точки - 49:36.

В края израелките стопиха пасива си, а с два точни наказателни удара Лидия Върбанова оформи крайното 75:70 осем секунди преди сирената.

Най-резултатна за България беше Милена Томова с 20 точки и 8 борби. Радостина Димитрова записа 15 точки, а по 10 точки добавиха Христина Иванова и Стефка Митева. За Израел 23 точки реализира Шай Дорон.

"Много нервен мач и труден за игра, защото е ясно, че трябва да гониш победата, но не знаеш с колко точки. Съперникът е силен и опитен. Все пак радваме се, че спечелихме", коментира след срещата Георги Божков.

България - Израел - 75:70 (17:18, 16:10, 23:24, 19:18)

Състав на България: Милена Томова 20, Доника Ходжис 9, Радостина Димитрова 15, Даниела Петева 4, Стефка Митева 10 (Христина Иванова 10, Виктория Стойчева 0, Лидия Върбанова 7, Димана Георгиева 0)