Прандели заменил Балотели на почивката срещу Уругвай заради скандал

Двамата се скарали в съблекалнята

Чезаре Прандели е заменил нападателя на Италия Марио Балотели на почивката на мача с Уругвай заради скандал. След първото полувреме Прандели казал на Балотели, че той трябва да промени отношението си към играта. В противен случай ще бъде заменен 10 минути след началото на второто полувреме. Забележката не се понравила на нападателя, в резултат на което наставникът се ядосал, а разговорът продължил на висок глас. Чернокожият футболист опонирал на специалиста. Така, Прандели решил да замени Балотели, според италианските медии.

Италия загуби от Уругвай с 0:1 и отпадна още в групите на мондиала, а Прандели подаде оставка.

На пресконференцията Прандели заяви, че Балотели е бил заменен на почивката заради опасения, че Италия може да остане с 10 души.

В Сърбия: Искат оставката на Пикси, той – нов договор