Лудогорец разби аматьори в първата си лятна контрола

Шампионите спечелиха със 7:0 срещу Евроколеж, юноша се отличи с два гола

Отборът на Лудогорец победи с убедителното 7:0 аматьорския Евроколеж в първата си контрола от предсезонната си подготовка, изиграна в Смолян, предаде човекът на Novsport.com в града.

Дебют за разградчани направи новото им попълнение Брайън Ангуло, а два гола реализира младокът Александър Василев.

През първата част Лудогорец доста се поизмъчи и реализира само едно попадение, дело на Кишада в 35-ата минута след грешка на отбраната на Евроколеж.

След почивката силите на аматьорите свръшиха, а и шампионите повишиха оборотите, което доведе до три бързи гола само в рамките на 5 минути в началото на второто полувреме. Първо Терзиев засече центриране от корнер и с глава покачи на 2:0, след което Василев добави две нови попадения. 5:0 направи Роман Безяк, а последните два гола бяха реализирани от Михаил Александров.

Така Лудогорец завърши първия етап от лятната си подготовка в родопския град, а в събота разградчани летят за Англия, където ще проведат втория си лагер. Първата контрола на британска земя е на 1 юли срещу шампиона на Румъния Стяуа.

Стартов състав на Лудогорец срещу Евроколеж: Чворович, Кайсара, Моци, Терзиев, Ангуло, Ешпиньо, Златински, Мисиджан, Ернандес, Луму, Кишада;

Влезли като резерви: Аргилашки, Стоянов, Барт, Шоко, Василев, Вандерсон, Дяков, Безяк, Ал. Александров, М. Александров, Витиня, Пр. Петров