ЦСКА записа първа победа на лагера в Холандия

"Армейците" постигнаха престижен успех с 3:2 над белгийския Брюж

ЦСКА записа първа победа на лагера си в Холандия. В четвъртата си контрола тимът на Стойчо Младенов постигнаха престижен успех с 3:2 над белгийския Брюж.

"Армейците" на два пъти повеждаха в резултата чрез Тони Силва (16') и Александър Тунчев (31'), но на два пъти бяха изравнявани - Виктор Васкес (19') и Куанг (64'). Победното попадение за ЦСКА отбеляза Иван Маркович, който малко след като се появи на терена донесе успеха на "червените".

ЦСКА поведе в резултата още в 16-ата минута с изключително куриозен гол. Балонна топка бе изпратена в малкото наказателно н а Брюж, отбраната на белгийците бе неориентирана, Тони Силва скочи за топката, тя рикошира в задните му части и влезе във вратата на Куйович.

Белгийците обаче бързо върнаха гола. Само три минути по-късно Виктро Васкес възстанови равенството, а в 31-вата ЦСКА отново поведе. След центриране от корнер, Александър Тунчев се оказа на най-добра позиция и с глава отбеляза за 2:1.

До края на полувремето Маркиньос имаше възможност да отбележи трети гол, но ударът му мина покрай левия страничен стълб на Куйович.
20-ина минути след началото на втората част Брюж отново се върна в двубоя. След пробив отдясно, последва центриране към задната греда, където Куанг връхлетя върху топката и на гола мрежа направи 2:2.

Седем минути преди края на двубоя ЦСКА сграбчи победата. Тони Силва нахлу мощно по дясното крило и намери непокрития Иван Маркович, който от около 10-ина метра донесе успеха на "червените".

Контролите на ЦСКА през лятото:

21 юни, в Самоков от 11:00 часа: ЦСКА - Марек 2:1
25 юни, в Холандия от 17:00 часа: ЦСКА - Криля Советов (Русия) 1:1
28 юни, в Холандия от 17:00 часа: ЦСКА - Гент (Белгия)  1:1
1 юли, в Холандия от 15:00 часа: ЦСКА - Роял Уайт Стар Брюксел (Белгия)   0:1
5 юли, в Холандия от 16:00 часа: ЦСКА - Брюж (Белгия) 3:2
8 юли, в Холандия от 17:00 часа: ЦСКА - Генк (Белгия)

Най-интересното по минути:

КРАЙ НА МАЧА! ЦСКА ЗАПИСА ПЪРВА ПОБЕДА НА ЛАГЕРА В ХОЛАНДИЯ СЛЕД 3:2 НАД БРЮЖ!

83' ГООООЛ ЗА ЦСКА 3:2! Страхотна индивидуална акция на Тони Силва отдясно. Крилото на ЦСКА видя непокртия Маркович в наказателното поле, който от около 10-ина метра отново даде аванс на "червените" седем минути преди края на редовното време.

73' Нова възможност за белгийците отново след пробив по дясното крило, този път Стоян Колев спасява.

70' Прекрасен пробив на Тони Силва. Крилото на ЦСКА стигна до наказателното поле на белгийците и имаше възможност да нанесе удар, останал сам срещу вратаря на Брюж, но се засуети и в последния момент топката бе изчистена с изключително точен шпагат от бранител на Брюж.

63' ГОЛ ЗА БРЮЖ 2:2! След бърза атака по дясното крило, последва центриране. Куанг от Брюж бе оставен непокрит и от близка дистанция изравни резултата.

61' Апостол попов отстъпва мястото си на новото попълнение Кристиян Супусепа.

55' Шут на Иван Стоянов, който е блокиран от бранител на Брюж.

46' Начачало на второто полувреме.

45' Край на първата част. ЦСКА води на Брюж с 2:1

36' МАРКИНьОС! Бразилецът получи топката в наказателното поле, видя празния ляв ъгъл на белгийската врата и стреля, но покрай целта.

35' Грубо влизане в краката на Бергонси. Бившият играч на Черно море се нуждаеше от медицинска помощ, но след бърза интервенция, ще може да продължи двубоя.

31' ГОООООЛ ЗА ЦСКА 2:1! След центриране от корнер, Александър Тунчев остана непокрит в наказателното поле на Брюж и за втори път прати топката в белгийската врата.

29' Грешка на Венци Василев, която доведе до нова възможност за Васкес, но Стоян Колев внимаваше и улови.

24' Хубав удар на Тони Силва, вратарят на Брюж внимаваше.

19’ Гол! Радостта на „червените” бе твърде кратка и само три минути, след като поведоха, те допуснаха белгийците да изравнят резултата – 1:1. Автор на попадението е Виктор Васкес.

16’ Гоооол, ЦСКА открива резултата – 1:0. Тони Силва влезе в единоборство с вратаря след центриране от десния фланг на атаката и успя да вкара попадение с... гръб!

10’ Иван Стоянов опита удар, който бе блокиран. След това Бергонси овладя и пробва да подаде отново към Стоянов, ала пасът му бе твърде дълъг.

9’ Нищо опасно след ъгловия удар.

8’ Първата добра възможност се открива пред Брюж след пробив по десния фланг и остро центриране. Бранител в „червено” обаче се намеси решително и избива в корнер.

5' В първите минути на срещата преобладават грешните подавания и единоборствата, като всеки от двата отбора се опитва да овладее центъра на терена.

1' Начало на срещата!

Стартов състав на ЦСКА: Стоян Колев, Апостол Попов, Александър Тунчев, Пламен Крачунов, Венцислав Василев, Стивън Сънди, Еденилсон Бергонси, Иван Стоянов, Тони Силва, Антон Карачанаков, Маркиньос;

Брюж: 33. Куйович, 2.Дефау, 44. Мехеле, 40. Енгелс, 53. Ванденбуф, 3. Симонс, 6. Менегасо, 19. Йоргенсен, 17. Собота, 8. Рефаелов, 7. Васкес