3. ЦСКА си тръгва със загуба от лагера в Холандия (ВИДЕО)

ЦСКА си тръгва със загуба от лагера в Холандия (ВИДЕО)

"Червените" претърпяха поражение с 0:2 от белгийския Генк

ЦСКА загуби последната си контрола от лагера си в Холандия. "Червените" претърпяха поражение с 0:2 от белгийския Генк, игран в Брее пред около 1500 зрители.

Генк успя да отбележи по един гол и в двете полувремена. Карамбодж откри резултата още в осмата минута, а крайното 2:0 Ким Оджо след колективна грешка на дефанзивните играчи на ЦСКА.

Белгийците взеха ранен аванс и още в осмата минута поведоха. След центриране от корнер, Карамбодж бе оставен непокрит и с глава от границата на малкото наказателното поле прониза Стоян Колев за 1:0.

След попадението, играчите на ЦСКА се активизираха и създадоха няколко опасности пред вратата на Генк, но така и не успяха да стигнат до изравняване.

"Армейците" залагаха повече на далечни удари и центрирания от статични положения, с които стражът на белгийците нямаше проблеми през първите 45 минути.

През втората част "червените" продължиха опитите си да изравнят, но отново изсипаните топки и ударите отдалече не дадоха резултат. Вместо това Генк изненада тима на Стойчо Младенов и при една бърза контраатака отбеляза втори гол.

След колективна грешка на "армейците" в средата на терена, последва извеждащ пас към Оджо, Крачунов се подхлъзна, което изведе играча на Генк сам срещу Колев и с точен удар по диагонала Оджо оформи крайното 2:0.

Тимът на Стойчо Младенов се прибира в София утре следобед. ЦСКА си тръгва от последния си подготвителен лагер преди началото на първенството с една победа, две равенства и две загуби. Последната проверка на "червените" преди сезона ще бъде срещу Берое на 12 юли в София.

Най-интересното по минути:

90' Край на мача. ЦСКА загуби с 0:2 от Генк в последната си контрола от лагера на тима в Холандия. "Червените" се прибират в София утре следобед.

89' Хубаво центриране към Йоахим, който обаче остава под топката.

72' КАРАЧАНАКОВ! Нов хубав пробив на Тони Силва по дясното крило, след което връща към Маркович. Той центрира към Карачанаков, който от няколко метра прати топката в аут.

69' Борис Галчев влиза на мястото на Еденилсон Бергонси.

ГОЛ ЗА ГЕНК 2:0! След поредица от грешки на играчите на ЦСКА, влезлият като резерва Ким Оджо удвои преднината на белгийците.

51' Опасен удар към вратата на Стоян Коев. За щастие топката мина на сантиметри покрай лявата греда.

46' Венци Василев, Маркиньос и Иван Стоянов напускат терена. На техните места влизат Сендрино Мисиджан, Иван Маркович и Антон Карачанаков.

20:01 Начало на втората част.

Около 1500 души наблюдават последната контрола на ЦСКА в Ниската земя.

45' Край на първата част. ЦСКА изостава с 0:1 срещу Генк в последната си контрола в Холандия.

35' Ново центриране на Иван Стоянов от свободен удар, право в ръцете на Кьотелес.

31' Тони Силва завъртя главата на бранител на Генк по лявото крило, върна топката за Маркиньос, който се приготви да стреля, но не успя да уцели топката.

30' Остро центриране на Тони Силва отляво успоредно на голлинията, малко не достигна на Йоахим да засече топката и да изравни.

23' Добро центриране на Иван Стоянов в наказателното поле на Генк, Кьотелес излиза и боксира уверено.

20' Дълга топка към новото попълнение Йоахим. Той игра с глава, но нападателят е бил в положение на засада.

10' Силен удар на Маркиньос от пряк свободен удар. След рикошет в стената, топката излиза в корнер.

8' ГОЛ ЗА ГЕНК 1:0! След центриране от ъглов удар, Карамбодж засече топката с глава и от границата на малкото наказателно поле откри резултата.

6' Много хубав пробив на Тони Силва по дясното крило. Седмицата на ЦСКА стигна до наказателното поле на Генк и стреля с левия крак, но стражът на белгийците улови.

2' Първа възможност за Генк, но топката се озовава в ръцете на Стоян Колев.

18:58 Начало на двубоя, две минути по-рано от обявеното.

18:57 Двата отбора вече са на терена, двубоят ще започне след броени минути.

Стартовите състави:

ЦСКА: 99. Стоян Колев, 19. Апостол Попов, 15. Кристиян Супусепа, 66. Пламен Крачунов (75- 24. Юлиан Чапаев), 21. Венцислав Василев (45- 26. Сендрино Мисиджан), 4. Стивън Съндей (85- 46. Тони Стоичков), 37. Еденилсон Бергонси (69- 8. Борис Галчев), 7. Тони Силва, 10. Маркиньос (45-28. Иван Маркович), 73. Иван Стоянов (45- 71. Антон Карачанаков), 17. Аурелиен Йоахим

ГЕНК: 29. Ласло Кьотелес, 2. Кара Мбодж, 4. Брайън Хамалайнен, 10. Жулиен Гориус, 16. Анеле Нгконга, 19. Томас Буфел, 21. Секоу Сисе, 38. Сийбе Шрайверс, 39. Питер Геркенс, 40. Санди Уолш, 99. Ломбе Мбойо (На почивката влизат: 3. Катуку Тшиманга, 6. Ким Оджо, 15. Чирани Алесандра, 14. Зарандия Лука, 17. Йерун Симайес, 23. Бенямин де Кулер, 27. Кристиян Кабаселе, 20. Сергей Милинкович, 36. Аюб Масика, 41. Тимоти Кастаня)