Лудогорец завърши лятната си подготовка само с победи (ВИДЕО)

За последно българският шампион удари минимално водения от Ивайло Петев кипърски вицешампион АЕЛ Лимасол

След 6 победи в 6 мача Лудогорец завърши лятната си подготовка. За последно българският шампион удари минимално 1:0 водения от Ивайло Петев кипърски вицешампион АЕЛ Лимасол, като единственото попадение вкара Дани Абало в 70-ата минута.

Контролата се игра в Честър, Англия, където разградчани изкараха втората част от лятната си подготовка. Там последователно бяха надиграни Стяуа (4:2), Хартс (2:0, Гап Конас Куей (7:0), Динамо Букурещ (4:2) и сега АЕЛ (1:0). Преди това в Смолян Лудогорец разби аматьорския Евроколеж (7:0).

Ивайло Петев, с когото Лудогорец спечели две титли на България, доста затрудни бившия си тим. В контролата нямаше много положения, като тя беше изпъстрена с доста единоборства. На моменти прехвърчаха и искри.

След като остана на чиста позиция около точката на дузпата, Дани Абало откри резултата в средата на второто полувреме. Испанското крило прониза мрежата с плътен удар в горния десен ъгъл.

Така, Лудогорец приключи лагера в Англия и се завръща тази нощ в България с полет за Варна в очакване на първия мач с Дюделанж на 16 юли в Разград.

Лудогорец - АЕЛ Лимасол 1:0

Абало (70')

Лудогорец: Стоянов, Шоко, Барт, Моци, Витиня, Дяков, Анисе, Луму, Марселиньо, Мисиджан, Безяк (Мантула, Шоко, Минев, Ернандес, Вандерсон, Ешпиньо, Златински, Кишада, Абало)

Неизползвани резерви: Терзиев, Ал. Александров, М. Александров

Стартовия състав на АЕЛ: Ромеро, Оливейра, Надо, Каду, Сиелис, Гидилеи, Николау, Сардинеро, Бебе, Соарес, Гикиевич