Даниел Пеев се разписа срещу отбора на Курдов и Мъри Стоилов в Казахстан

Голът на Пеев стигна на Спартак Семей за 1:1 с Астана

Даниел Пеев вкара гол за Спартак Семей при равенството 1:1 у дома срещу Астана в мач от 20-ия кръг на казахстанското първенство. Българският халф се разписа със силен далечен удар от 35 метра в 43-ата минута. Това е втори гол за Пеев с екипа на Спартак.

Пеев и неговият български съотборник Виктор Генев играха по 90 минути за домакините. Воденият от треньора Станимир Стоилов отбор на Астана изравни чрез автогол на Горан Обрадович осем минути преди края.

В 64-ата минута Стоилов пусна в игра като резерва българския нападател Атанас Курдов. Бившият футболист на Славия беше замесен в гола, довел до равенството 1:1. Курдов пое топката в наказателното поле на Спартак след избиване на далечен удар и опита да подаде към свой съотборник, но Обрадович вкара топката в мрежата на домакините в опита си да изчисти.

В края на срещата Атанас Курдов пропусна да донесе успеха за Астана.

Столичани са на трето място в класирането с актив от 35 точки, докато Спартак Семей е на последната 12-а позиция с едва 11 точки.

Официално: Наш талант с трансфер във Вердер