Мирослав Клозе стана първият футболист в историята, спечелил медали от четири поредни световни първенства

През 2002 година нападателят на Лацио спечели сребро, а на следващите две първенства Бундестимът завършваше на трето място

Нападателят на германския национален отбор Мирослав Клозе стана първият футболист в историята, спечелил медали от четири поредни световни първенства. Късно снощи Клозе стана световен шампион с отбора на Германия и взе златен медал.

През 2002 година нападателят на Лацио спечели сребро, а на следващите две първенства Бундестимът завършваше на трето място. Клозе стана голмайстор номер 1 в историята на световните първенства с 16 гола, след като измести бразилеца Роналдо, който има 15.